Sapelli Kereste

Afrika’da özel ölçülerde getirdiğimiz sapelli keresteleri istediğiniz ölçülerde sizlere sunabiliriz. Sapelli’ nin diğer özellikleri için anasayfadaki menüden bakabilirsiniz. Fiyatları ,ölçüleri ve diğer sorularınız için bizi arayınız.

60 metre boylarına ve 200 cm çapa ulaşabilen, maun cinsi ağaçlara yakın akraba olan bir ağaç türüdür.Dağıtımını batı ve orta Afrika’ da yapar. Sapelli kereste sert yapısı olmasına karşılık kolay işlenebilen bir ağaçtır. Cilayı iyi kabul eden kerestesi tekne imalatında, müzik aleti yapımında, doğramada, profilde, lamine parke,deck döşeme-kaplamalarda, vb. alanlarda kullanılabilir.

Emprenye işlemi yapılmaz. Hemen hemen hiç budak olmaması, kullanıldığı yere görsellik katar. Yat endüstrisinin vazgeçilmezidir. Sapelli ağacı, özellikle üst yüzeylerde kesme kaplama levha olarak, mobilyacılıkta, lambri, parke ve kapılarda, binalarda, iç ve dış kısımlarda, uçak, vagon, gemi, keman yapımında, marküreti(sanatsal parke), tornacılık, ve oymacılıkta kullanılmaktadır.

Son yıllarda Türkiye pazarında Sapelli kereste talebinin artışı ile ithal edilen egzotik ağaçlar grubu içerisinde sağlam konuma yerleşen Sapelli, gerek yüzey özellikleri ile, gerek dayanıklılığı ve kullanım alanı çeşitliliği ile giderek artan bir ticaret hacmine sahip olmuştur. Afrika’ nın bu, her yönüyle kullanıma cevap veren değerli türünü ithal ediyoruz.